Jak to je doopravdy s LCD Displeji pro Apple iPhone

Originál, OEM, A+…

Na trhu najdeme díly rozdílné kvality a s různým popisem. Kde je ale pravda a jaký díl koupit? Dnes se zaměříme na LCD displeje značky Apple, u náhradních dílů pro tento typ zařízení se objevuje asi nejvíce spekulací.

 

Kde koupit originál?

Spousta lidí touží po originálním LCD displeji pro Apple iPhone. Originálem, popř. OEM verzí (originál i OEM je kvalitou úplně stejný, liší se v distribuci n. dílu) se rozumí díl, který dodává výrobce, popř. autorizovaný servis daného výrobce. Kde tedy koupit  ORIGINÁLNÍ LCD pro Apple iPhone? Nikde. Apple nedodává náhradní díly třetím stranám, pouze autorizovaným servisům. Originální LCD pro Apple iPhone je možné sehnat pouze jedním způsobem – využití LCD z již koupeného iPhonu.
Prasklé, ale 100% funkční displeje se vykupují a následně probíhá proces výměny krycího sklíčka. Jedná se o proces náročný na preciznost, čistotu a kvalitu používaným strojů. Po výměně skla se displej může uvést znovu do oběhu, tyto displeje se prodávají jako „repasované“, anglicky „refurbished“. LCD je v podstatě originální, krycí sklo a rámeček nikoliv.

Tyto displeje můžete koupit např. u společnosti http://www.apple-lcd.cz/

 

Nechci repasovaný displej. Kde koupit kvalitní LCD?

Na trhu je dále možné zakoupit LCD různé kvality. Od opravdu těch nejhorších, nejlevnějších LCD po LCD srovnatelné kvalitou s originálem. Bohužel, na první pohled nepoznáte, zda-li displej je kvalitní či nikoliv. Poznáte to vyzkoušením. Často také hraje roli cena.

Osobně nakupuji LCD u společnosti Rydirection v Anglii. Cenově jsou dostupné a s kvalitou jsem velice spokojen. Celý článek o společnosti Rydirection jsem sepsal na mém webu. Na web se dostanete kliknutím na tento odkaz: www.rydirection.cz

 

Jak vyměnit LCD?

Připrauji pro Vás návody, jak opravit různá zařízení. Zatím je ale tento projekt ve fázi vývinu, doporučím Vám tedy iFixit – kliknutím na odkaz přejdete na web iFixit, kde najdete návody, jak opravit různá zařízení.

 

 

 

1 komentář u „Jak to je doopravdy s LCD Displeji pro Apple iPhone

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *