Apple produkt zablokovaný skrze iCloud.. Co s tím?

Spusta lidí se nechala napálit a zakoupila zablokovaný iPhone či iPad přes službu iCloud. Zařízení většinou lákají nízkou cenou, někdy i skvělým stavem apod. Pravda je taková, že pro běžného uživatele je oprava nemožná. iCloud momentálně nelze nijak obejít a nejspíše ani nikdy nepůjde. Apple vyvinul vysoce zabezpečený systém, který chrání ukradené iPhony či iPady před krádeží.




10 tipů na co si dát pozor při koupi Apple zařízení ZDE!

Stačí přehrát systém ne?

Apple produkty nejsou jako Android zařízení, u kterých většinou stačí resetovat tovární nastavení a telefon je jako nový. iOS zablokovaný na iCloud je trvale uzamčen dokud není zadáno správné heslo a email a ověřeno přes servery Apple. Přehrát systém tedy nestačí.

Je možné s takovým zařízením něco udělat?

Zařízení je možné odblokovat jedinou cestou – výměnou tří čipů na základní desce  následným obnovením systému. Tyto tři čipy ale není možné jen tak zakoupit a výměna je tedy možná pouze z jiné funkční desky. Což je většinou z ekonomické stránky nesmysl.

Zařízení je možné prodat na díly – například na portálu Aukro. Vždy ale uveďte že zařízení prodáváte blokované zařízení na díly!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *